T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
ENGLISH ACTIVITIES
5. Sınıf Derslikleri
6. Sınıf Derslikleri
7. Sınıf Derslikleri
8. Sınıf Derslikleri
Fen ve Teknoloji Laboratuvarı
Elt Classrooms
Sosyal Bilgiler Dersliği
Türkçe Dersliği
Fen ve Teknoloji Laboratuvarı
Din Dersliği
Resim dersliği
Müzik Dersliği
ENGLISH ACTIVITIES

8.SINIFLAR İNGİLİZCE BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI.

    Ve bir yarışma daha! 8. Sınıflar İngilizce Bilgi Yarışması 30 Aralık 2015 Çarşamba günü okulumuz konferans salonunda yapıldı. Yarışma,  8-A, 8-B, 8-C, 8-D, 8-E, 8-F, 8-G ve 8-H sınıfları arasında diğerlerinde olduğu gibi gayet eğlenceli ve çekişmeli geçti. Sekizinci sınıf müfredatına uygun hazırlanan ve 20 sorunun sorulduğu yarışma sonunda 8-A ve 8-B sınıfları 190’ar puan alarak birincilik için yedek sorularla yarıştılar ve 8-A  birinci, 8-B ikinci oldu. Birinci olan sınıfa hediyeleri Okul Müdürümüz İhsan ÇİFTÇİ tarafından takdim edildi. Ayrıca tüm yarışmacılara ''Katılım Başarı Sertifikası'' verildi. 8-C, 8-E, 8-F ve 8-G sınıfları 20 asıl soru sonunda 180’er puan alarak yedek sorularla üçüncülük için yarıştılar ve 8-E üçüncü oldu. Yirmi asıl sorunun sonunda sınıflar her soru 10 puan üzerinden aşağıdaki puanları aldılar:


8-A SINIFI: (190 Puan) (YARIŞMA BİRİNCİSİ)

1. Ekim Güney SARIKAYA

2. Ahmet Can ÇETİNKAYA

3. Aslı Elif İNNER


8-B SINIFI: (190 Puan) (YARIŞMA İKİNCİSİ)

1. Bedirhan Mert UMMAN

2. Emirhan Çağrı ÇAYABATMAZ

3. Kazım Taha ALDANMAZ

 

8-C SINIFI: (180 Puan)

1. İbrahim Eren KOLAĞASIOĞLU

2. Oğuzhan BOZTOSUN

3. Tarık Çağrı ÖZ

 

8-D SINIFI: (160 Puan) 

1. Bengisu AKKAYA

2. Zeynep Gül AKIN

3. Ömer Can GÜLTEKİN

 

8-E SINIFI: (180 Puan) (YARIŞMA ÜÇÜNCÜSÜ)

1. Fatma Nur KARADOĞU

2. Fatma BAYKAN

3. Nisa Nur KARACA

 

8-F SINIFI: (180 Puan)

1. Mustafa İŞBİLİR

2. Sümeyye Nur SAYIM

3. Burak ŞEKER

 

8-G SINIFI: (180 Puan)

1. Hatice KILIÇ

2. Fatih ALTUNOK

3. Ali Eren GÜÇLÜ

 

8-H SINIFI: (170 Puan)

1. İnci KARAGÜL

2. Zehra YILDIRIM

3. Bengü Sena CAN


    Yarışma aralarında 8. sınıf öğrencilerinin sundukları etkinlikler büyük ilgi gördü. 8-B’den Beyza Nur TAŞKESEN’in Hz. MUMAMMED (SAV) ve 8-A’dan Emre Can DUMAN’ın ’’A True Friend’’  etkinlikleri dikkatle izlendi. 8-D’den Zeynep Gül AKIN, Zeynep BOZKAYA ve Ayşe Sevde ERDOĞAN  İngilizce ilahiyle etkinliklere renk kattılar. 8-C’den Mehmet Yiğit ÖZDEN ile Mahmut Esat ÖZ’ün oynadıkları ’’Learning English’’ isimli komedi skeçleri seyircileri kahkahaya boğdu. Yine 8-C’den Oğuzhan BOZTOSUN gitarıyla söylediği iki şarkıyla izleyenleri büyüledi. Seyirciler için sorulan hediyeli soruyu 8-B’den Ahmet KAĞITÇI bildi ve hediyesini aldı.

   Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

İNGİLİZCE ZÜMRESİ


7. SINIFLAR İNGİLİZCE BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI.

   7. Sınıflar İngilizce Bilgi Yarışması 23 Aralık 2015 Çarşamba günü okulumuz konferans salonunda yapıldı. Yarışma, 7-A, 7-B, 7-C, 7-D, 7-E, 7-F ve 7-G sınıfları arasında gayet eğlenceli ve çekişmeli geçti. Yedinci sınıf müfredatına uygun hazırlanan ve 20 sorunun sorulduğu yarışma sonunda soruların tümünü doğru cevaplayan 7-A Sınıfı 200 tam puanla yarışmanın birincisi oldu ve hediyeleri takdim edildi. 190’ar  puanla 7-C, 7-E ve 7-G sınıfları yedek sorularla ikincilik ve üçüncülük için yarışmaya devam ettiler. Sorulan yedek sorular sonunda 7-E Sınıfı ikinci ve 7-C Sınıfı üçüncü oldu. Ayrıca tüm yarışmacılara ''Katılım Başarı Sertifikası'' verildi. Sınıflar her soru 10 puan üzerinden aşağıdaki puanları aldılar:

 

7-A : (200 Puan) (YARIŞMA BİRİNCİSİ)

1. Bedirhan Nevzat TEKİN

2. Hüseyin Emre TÜNDAR

3. Barış Kutay ŞİMŞEK  

 

7-B : (180 Puan)

1. Harun YILMAZ

2. Ertuğrul Hasan KÖSE

3. Osman Çağatay ÇAĞLAR


7-C : (190 Puan) (YARIŞMA ÜÇÜNCÜSÜ)

1. Aslınur KARADOĞU

2. Sudenaz SEVİNÇ

3. Melih Haydar KOÇTÜRK

 

7-D : (180 Puan) 

1. Sudenaz ŞAHİN

2. İskender ŞAHİN

3. Şevval SIĞINÇ

 

7-E : (190 Puan) (YARIŞMA İKİNCİSİ)

1. Fatih GÜNDÜZ

2. Dilay GÜLDEN

3. Şükran NALDÖVEN

 

7-F : (180 Puan)

1. Buğrahan Altuğ KIZILTEPE

2. Deniz Latif MEMİŞ

3. Mehmet KÖMÜRCÜ

 

7-G : (190 Puan)

1. Nur Nisa TURAN

2. Muhabbet Merve İMAMOĞLU

3. Furkan DAĞDEVİREN


   Yarışma aralarında 7-B’den Ertuğrul HASANKÖSE saz çalarak söylediği türkülerle seyircileri coşturdu. 7-D’den Tuğra GÖRÜRYILMAZ ile 7-E'den Dilay GÜLDEN   dünyanın hayran olduğu Mimar SİNAN’ı İngilizce anlattılar ve büyük alkış aldılar. 7-G’den Muhabbet Merve İMAMOĞLU söylediği İngilizce şarkıyla alkışlandı. Ayrıca yedek sorular arasında 8-C’den Oğuzhan BOZTOSUN'un gitarıyla söylediği iki güzel şarkıyı seyirciler hayranlıkla dinlediler.  

    Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

İNGİLİZCE ZÜMRESİ


6.SINIFLAR İNGİLİZCE BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI.

    6. Sınıflar İngilizce Bilgi Yarışması 17 Aralık 2015 Perşembe günü okulumuz konferans salonunda yapıldı. 6-A, 6-B, 6-C, 6-D, 6-E, 6-F ve 6-G sınıflarından üçer öğrencinin katıldığı yarışma çekişmeli geçti. Öğrencilerimiz hem eğlendiler, hem de öğrendiklerini pekiştirdiler. Altıncı sınıf müfredatına uygun hazırlanan ve 20 sorunun sorulduğu yarışma sonunda 6-D, 6-E ve 6-G sınıfları 190’ar puan aldılar. Sorulan yedek sorular sonunda 6-G Sınıfı birinci, 6-E Sınıfı ikinci, 6-D Sınıfı üçüncü oldu. Birinci olan 6-G Sınıfına hediyeleri takdim edildi. Ayrıca yarışmacıların tümüne katılım sertifikaları verildi. Sınıflar her soru 10 puan üzerinden aşağıdaki puanları aldılar:


6-A: (170 Puan) 

1. Burak Emre TAŞKESEN

2. Ebrar Kübra ŞAHİN

3. Hüseyin Buğra ŞAHİN

 

6-B: (160 Puan)

1. Muharrem UZUN

2. Nihal BURHAN

3. Elif YILMAZ

 

6-C: (140 Puan)

1. Furkan ÖZKAN

2. Esra GÜNAYDIN

3. Afra TALAY

 

6-D: (190 Puan) (Yedek sorular sonunda YARIŞMA ÜÇÜNCÜSÜ)

1.Yusuf ZORLU

2. Zehra DALMAZ

3. Alperen Yusuf ALP

 

6-E : (190 Puan) (Yedek sorular sonunda YARIŞMA İKİNCİSİ)

1. Mustafa Tayyar COŞKUN

2. Zeynep KIZMAZ

3. Sude ANDİNÇ

 

6-F : (180 Puan)

1. Yasin EMRE

2. Beyza ERBİLLİ

3. Ensar TEMUR

 

6-G: (190 Puan) (Yedek sorular sonunda YARIŞMA BİRİNCİSİ)

1. Çağrı Rıdvan ŞİMŞEK

2. Eylül Ezgi BAKTIR

3. Furkan KEKEÇ

 

  Yarışma aralarında öğrencilerimiz tarafından yapılan İngilizce etkinlikler coşkuyla izlendi. Öğrencilerimizin İngilizce skeçleri de zevkle takip edildi. 6-A’dan iki öğrencinin İngilizce tanışma etkinliği, 6-B, 6-C, 6-F’den öğrencilerin okudukları metinler, İngilizce şarkı ve 6-G’den iki öğrencinin okudukları İngilizce ve Türkçe hadis-i şerifler seyirciler tarafından ilgiyle izlendi ve büyük alkış aldı.

   Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

İNGİLİZCE ZÜMRESİ


5. SINIFLAR İNGİLİZCE BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI.

     Merve Koleji İngilizce Zümre Öğretmenleri Yusuf TELİS, Betül BAKIR, Hale UZUNOĞLU, Emine Betül TAŞYAPAN, Zehra TUNCER, Süleyman GÖKÇEK, Beyza Vahide KARABEY ve Nagihan ÇITIR’ın hazırlayıp organize ettikleri ve geleneksel yarışmalarımızdan biri olan 5.Sınıflar İngilizce Bilgi Yarışması 10 Aralık 2015 Perşembe günü okulumuz konferans salonunda yapıldı. 5-A, 5-B, 5-C, 5-D, 5-E, 5-F ve 5-G sınıflarından üçer öğrencinin katıldığı sınıflararası İngilizce Bilgi Yarışması çekişmeli ve çok zevkli geçti. Öğrencilerimiz yarışma boyunca hem eğlendiler, hem de öğrendiklerini pekiştirdiler. Beşinci sınıf müfredatına uygun hazırlanan ve 20 sorunun sorulduğu yarışma sonunda soruların hepsini doğru cevaplayan 5-F Sınıfı 200 tam puanla yarışmanın birincisi oldu. Yedek sorularla devam eden eleme sonunda 5-B Sınıfı ikinci oldu ve  5-A ile 5-G Sınıfları üçüncülüğü paylaştılar. Yarışma birincisi olan 5-F Sınıfı yarışmacılarına hediyeleri Okul Müdürümüz İhsan ÇİFTÇİ tarafından takdim edildi. Ayrıca yarışmacıların tümüne yarışma katılım sertifikaları, derslerine giren İngilizce öğretmenlerince verildi. 20 Soru sonunda sınıflar her soru 10 puan üzerinden aşağıdaki puanları aldılar:

 

5-A: (180 Puan)

1- Elif GÜNEŞ

2- Reyyan GÜNEŞ

3- Hayrunnisa KOÇER

 

5-B: (180 Puan)

1- İlayda ÇELİK

2- Sena AKKAŞ

3- Ecren Özgen KURT

 

5-C: (180 Puan)

1- Eren TEMİZ

2- Ahmet Akif YAŞAR

3- Furkan ARSLAN

 

5-D: (150 Puan)

1- Şükrü ONCA

2- Murat AKGÜLLER

3- Necati Ali UÇAR

 

5-E:  (160 Puan)

1- Mustafa Erdem SAZOĞLU

2- Esra DUR

3- Mustafa Berkay BELTAN

 

5-F: (200 Puan)  (YARIŞMA BİRİNCİSİ)                                                   

1- İpek KARAMERCAN

2- Zeynep Ceren AKAY

3- Zeynep Berra

 

5-G: (180 Puan)

1- Dilara GÜVER

2- Ahmet Tarık YERLİ

3- Beril AKKAYA

 

    Yarışma aralarında yapılan etkinlikler zevkle izlendi ve  büyük alkış aldı. Öğrencilerimiz katılan velilerle birlikte hoşça vakit geçirmiş oldular. 5-C Sınıfı öğrencilerinin sundukları ’’Can / Can’t - Ability’’ etkinliği, 5-A Sınıfı öğrencilerinin sundukları ’’Countries’’ etkinliği ilgiyle ve zevkle izlenip büyük alkış aldı. Ayrıca 5-F Sınıfı öğrencileri, söyledikleri ’’Thank You Very Much O ALLAH’’ ilahisi ile seyircileri coşturdular.

      Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca bize bu imkanı verdikleri ve desteklerini esirgemedikleri için Okul Müdürümüz İhsan ÇİFTÇİ’ye, Müdür Yardımcımız Muammer ERDOĞAN’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

İNGİLİZCE ZÜMRESİ


İNGİLİZCE ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLANDI.

  Özel Merve Ortaokulu İngilizce Zümresi ve Dil Kulübü’nün 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili olarak düzenlediği ‘My Teacher’ konulu İngilizce şiir yarışmasına 8-H  Sınıfından katılan Duygu DANACI birinci, 5-C’den katılan Alyasu USLUCAN ikinci ve  6-G’den katılan Feyza Nur KELEŞ üçüncü olmuştur. Birinci olan öğrencimiz, şiirini 30 Kasım 2015 Pazartesi günü törende duygulu bir şekilde okumuştur. Bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor ve dereceye girenleri kutluyoruz.

MERVE  COLLEGE

ENGLISH DEPARTMENT


      

 İNGİLİZCE EĞİTİMİN HEDEFLERİ - CEF
  Yabancı bir dil olarak İngilizce, günümüz insanlarının en çok ihtiyaç duyduğu becerilerden birisidir. Bundan 20 yıl önce İngilizce, bir iş başvurusu yapmak ya da uluslar arası bir işi başarabilmek için yeter-şart iken; günümüzde gerek-şart haline gelmiştir. Yani; İngilizce bir insanın tabii becerisi olarak kabul edilmekte, yanı sıra edinilmiş diğer beceriler tercih sebebi olmaktadır.
Özel Safa Eğitim Kurumları Merve Koleji'nde İngilizce eğitimini Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygun bir şekilde yapılandırıyoruz. Ülkemizin AB üyeliği için çaba ve çalışmalarını takip ediyoruz. Safa Eğitim Kurumları Merve Ortaokulu İngilizce Zümresi olarak, uzun ve çok çalışma gerektiren böyle bir sürece İngilizce bağlamında AB ülkeleriyle aynı zamanda başlamış olmanın haklı sevinç ve gururunu yaşıyoruz.
2001 yılında mutabık kalınan son çerçeve metnin 2007 yılında Avrupa Konseyi'nde kabulüyle AB ülkelerinde uygulanmaya konulan CEF (Common European Framevvork) belgesi, yabancı dillerin eğitim hedeflerini açıkça belirlemiştir. Her yaş için farklı beceri ve kazanım hedefleri belirtilen belgede, eğitim sürecinin sonunda öğrencilerin somut durumlarda dil kullanım örnekleri de ifade edilmiştir. Bu bilgilerin ışığında, İngilizce derslerini düzenli takip etmesi halinde 8. sınıftan mezun olan bir öğrencimizin şu dil becerilerini rahatlıkla kullanabilmesi öngörülmektedir:
 1. Görünüş ve kişilik hakkında konuşabilme,
 2. Alışkanlıklar, günlük rutinler ve boş zaman etkinlikleri hakkında konuşabilme,
 3. Sevilen ve sevilmeyen şeyler hakkında konuşabilme,
 4. Randevu alabilme,
 5. Zamanı söyleyebilme,
 6. En sevilen gün hakkında yazabilme,
 7. Hava durumu hakkında konuşabilme,
 8. Bayramlar ve kutlamalar hakkında konuşabilme,
 9. Gelenekler hakkında konuşabilme,
 10. Bir resmi anlatabilme,
 11. Davette bulunabilme,
 12. Yetenekler hakkında konuşabilme,
 13. Geçmiş zaman eylemlerinden bahsedebilme,
 14. İzlenen bir filmi anlatabilme,
 15. Ünlü bir kişi hakkında yazabilme,
 16. Hayvan tarif edebilme,
 17. Rüyalar ve düşünceler hakkında konuşabilme,
 18. Batıl inançlar hakkında konuşabilme ve yazabilme,
 19. Çevre sorunları ve küresel konular hakkında konuşabilme,
 20. Nesli tükenen hayvanlar hakkında konuşabilme,
 21. Geri dönüşüm hakkında konuşabilme,
 22. Gelecek zaman ile ilgili öngörüleri yazabilme,
 23. Coğrafi özelliklerden bahsedebilme,
 24. Mekanları tarif edebilme ve karşılaştırabilme,
 25. Ulaşım hakkında konuşabilme,
 26. Tatil hakkında konuşabilme,
 27. Bina ve evleri tarif edebilme,
 28. Spor ve spor malzemeleri hakkında konuşabilme,
 29. Vücudun bölümleri hakkında konuşabilme,
 30. Hastalık, kazalar ve sağlıklı yaşam hakkında konuşabilme,
 31. Endişe ifade edebilme,
 32. Alışveriş kültüründen bahsedebilme,
 33. Kıyafet tarifi yapabilme,
 34. Yön tarifi yapabilme,
 35. Tavsiye verebilme,
 36. Bilgisayar ve bilgisayar oyunları hakkında konuşabilme,
 37. Müzik ve film türleri hakkında konuşabilme,
 38. TV programları hakkında konuşabilme,
 39. Sevilen müzik grubu hakkında konuşabilme,
 40. Anlaşma ve ayarlama yapabilme.


ENGLISH EDUCATION TARGETS (CEF)

  English as a foreign language is progressively becoming an essential tool of everyday life in our modern times. Twenty years ago English may have been enough to simply apply for a job or work in international business, but today the influence of the English language can be seen almost everywhere.
The CEF (Common European Framework), which was enacted by the European Council in 2007, was adopted in order to clearly and concisely state the educational guideines of teaching foreign languages for all EU countries. At Merve Private Junior Secondary School, we have restructured our educational programs in order to meet all European Union standards and in accordance with Turkey's bid for European Union Membership.

As the English department of Merve Private Junior Secondary School, we are proud and enthusiastic to enact these stringent guidelines simultaneously with other EU countries.

These standards and guidelines contain different skills, language focus and targets for each age group. Also, these guidelines give exact language usage samples for students and the various contexts of those samples. After the completion of primary school education, students who properly follow their English courses should be able to use the following skills:

 1. Describe physical appearance and personality.
 2. Explain habits, daily routines and free time activities.
 3. Explain various likes and dislikes.
 4. Take an appointment.
 5. Tell the time.
 6. Write about a favourite day.
 7. Talk about the weather forecast.
 8. Talk about holidays and celebrations.
 9. Talk about traditions.
 10. Describe a picture.
 11. Send an invitation.
 12. Discuss/describe various abilities.
 13. Explain past events.
 14. Narrate a film.
 15. Write about celebrities.
 16. Describe animals.
 17. Talk about dreams and thoughts.
 18. Talk and write about our superstitions.
 19. Talk about environmental problems and global issues.
 20. Talk about endangered animals.
 21. Tak about recycling.
 22. Write about predictions.
 23. Talk about geographical features.
 24. Describe and compare various places.
 25. Talk about transportation.
 26. Talk about holidays.
 27. Describe buildings and houses.
 28. 28.Talk about sports and sport equipment.
 29. Talk about body parts.
 30. Talk about illnesses, accidents and healthy life.
 31. Talk about concerns.
 32. Talk about shopping habits.
 33. Describe clothes.
 34. Give directions.
 35. Give advice.
 36. Talk about PC technology and PC games.
 37. Talk about music and types of movies.
 38. Talk about TV programmes.
 39. Talk about favourite music bands.
 40. Make agreements and arrangements.

8. SINIFLAR İNGİLİZCE BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI.

    Ve bir yarışma daha! 8. Sınıflar İngilizce Bilgi Yarışması 31 Aralık 2014 Çarşamba günü okulumuz konferans salonunda yapıldı. Yarışma,  8-A, 8-B, 8-C, 8-D, 8-E, 8-F ve 8-G sınıfları arasında diğerlerinde olduğu gibi gayet eğlenceli ve çekişmeli geçti. Sekizinci sınıf müfredatına uygun hazırlanan ve 20 sorunun sorulduğu yarışma sonunda soruların hepsini bilen 8-D Sınıfı 200 tam puanla yarışmanın birincisi oldu ve madalyaları takdim edildi. Ayrıca tüm yarışmacılara ''Katılım Başarı Sertifikaları'' verildi. 190’ar puanla 8-C ile 8-F sınıfı ikincilik için yarışmaya devam ederek kıyasıya yarıştılar ve 7. yedek soruyu da bilen 8-C ikinci, 8-F üçüncü oldu. Sınıflar her soru 10 puan üzerinden aşağıdaki puanları aldılar:

 

8-A SINIFI: (160 Puan)

1. Duygu BARBAROS

2. Enes Berkay EKİCİ

3. Ahmet Buğra ZERDALİ

 

8-B SINIFI: (180 Puan)

1. Sevim KÖSE

2. Seda Nur ÇÜRÜTTÜ

3. Arda Mert GELDİ


8-C SINIFI: (190 + 70 Puan)

1. Zeynep METE

2. Furkan YILDIZ

3. Mustafa Onur AVCI


8-D SINIFI: (200 Puan) (YARIŞMA BİRİNCİSİ)

1. Melike DERE

2. Sueda Seher GÜLLÜCE

3. Yusuf Furkan TORUN


8-E SINIFI: (180 Puan)

1. Fatmanur ERGÖZ

2. Sena KIZILÖZ

3. Nihat Selim ASLAN

 

8-F SINIFI: (190 + 60 Puan)

1. Zehra Nur AKIN

2. Aslıhan BAĞCI

3. Aslı İrem KARADUMAN

 

8-G SINIFI: (180 Puan)

1. Beyza PÜSKÜLLÜ

2. Abdullah Buğra TEMİZKAN

3. Fatihhan BALABAN

 

   Yarışma aralarında 8. sınıf öğrencilerinin sundukları ’’ Types of Learners, A dialogue about a dream, A True Friend, A dialogue between a girl and her mom’’ isimli İngilizce etkinlikler de büyük ilgi gördü. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

İNGİLİZCE ZÜMRESİ


7. SINIFLAR İNGİLİZCE BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI.

   7. Sınıflar İngilizce Bilgi Yarışması 23 Aralık 2014 Salı günü okulumuz konferans salonunda yapıldı. Yarışma, 7-A, 7-B, 7-C, 7-D, 7-E, 7-F ve 7-G sınıfları arasında gayet eğlenceli ve çekişmeli geçti. Yedinci sınıf müfredatına uygun hazırlanan ve 20 sorunun sorulduğu yarışma sonunda 180 puanla 7-B Sınıfı birinci oldu ve madalyaları takdim edildi. 170 puanla 7-G ikinci oldu.  7-D ile 7-E sınıfları üçüncülük için yedek sorularla yarıştılar ve 7-D Sınıfı üçüncü oldu. Tüm yarışmacılara ''Katılım Başarı Sertifikaları'' verildi. Sınıflar her soru 10 puan üzerinden aşağıdaki puanları aldılar:


7-A SINIFI: (130 Puan)

1. Ekim Güney SARIKAYA

2. Melike POSTALLI

3. Emrecan DUMAN

 

7-B SINIFI: (180 Puan) (YARIŞMA BİRİNCİSİ)

1. Bedirhan Mert UMMAN

2. Kazım Taha ALDANMAZ

3. Nisa AYDIN

 

7-C SINIFI: (140 Puan)

1. Yağmur DOĞAN

2. İbrahim Eren KOLAĞASIOĞLU

3. Yahya Ethem UYAN

 

7-D SINIFI: (150 + 20 Puan) 

1. Zeynep BOZKAYA

2. Kezban Sude BARLAS

3. Zeynep Gül AKIN

 

7-E SINIFI: (150 + 10 Puan)

1. Fatma BAYKAL

2. Nisanur KARACA

3. Nuh ERALEMDAR

 

7-F SINIFI: (140 Puan)

1. Mustafa İŞBİLİR

2. Sema ÇÜRÜTTÜ

3. Burak ŞEKER

 

7-G SINIFI: (170 Puan)

1. Ali Eren GÜÇLÜ

2. Enes Günay KATIRCI

3. Hatice KILIÇ

 

   Yarışma aralarında 7-C’den iki öğrenci peygamber efendimizin hadis-i şeriflerinden İngilizce-Türkçe örnekler sundular. 7-F Sınıfı öğrencilerinin oynadıkları ’’Nonsense Fast Food Restaurant’’ isimli oyun çok beğenildi ve büyük alkış aldı. Aynı sınıfın söylediği ilahi de zevkle dinlendi. 

   Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

İNGİLİZCE ZÜMRESİ

 

 

 


    ÖZEL  SAFA  EĞİTİM  KURUMLARI tarafından düzenlenen ve beş yıldır geleneksel olarak yapılan SEO 2013 (Safa English Olympiad 2013)  finali 15 Mayıs 2013 Çarşamba günü MERVE  KOLEJİ konferans salonunda büyük bir coşku ve heyecanla yapıldı. Bilgisayar kullanımını Merve Koleji İngilizce Öğretmeni Fatma BOZDAĞ’ın üstlendiği, sahne kontrolünü İngilizce Öğretmeni Mücevher ŞAHİN’in yaptığı, jüri üyeliklerini Merve Koleji İngilizce Öğretmenleri Gamze EFE, Hülya TAŞCIOĞLU ve Şaziye ARAS’ın yaptıkları final yarışmasının sunuculuğunu Merve Koleji İngilizce Zümre Başkanı Yusuf TELİS ile İngilizce Öğretmeni Betül TAŞAR yaptılar. Projeksiyon ortamında 20 adet çoktan seçmeli İngilizce soru soruldu. Bu soruların sonunda yenişemeyen yarışmacılar yedek sorularla yarışmaya devam ettiler ve final sonunda aşağıdaki finalistler ilk üç dereceye girdiler:

SEO 2013  (SAFA İNGİLİZCE OLİMPİYATI 2013)

5. ve 6. SINIF FİNAL SONUÇLARI:

SINIF / DERECE:

Öğrencinin Adı, Soyadı:

Okulu:

5.SINIFLARBİRİNCİSİ

Melek Nur GÜNEY

OSMAN DÜŞÜNGEL ORTAOKULU

Danışman İngilizce Öğretmeni:Rukiye GEDİKLİ

5.SINIFLAR İKİNCİSİ

Esin Meltem ÖZDİLEK

ŞÜKRÜ MALAZ ORTAOKULU

Danışman İngilizce Öğretmeni:Ayşegül YILMAZTÜRK

5.SINIFLAR ÜÇÜNCÜSÜ

Mustafa İŞBİLİR

FATMA ZEHRA DÜLGEROĞLU ORTAOKULU

Danışman İngilizce Öğretmeni:Şerife KARAKUZAY

6.SINIFLARBİRİNCİSİ

Senem HERDEM

HACI MUSTAFA BOYDAK ORTAOKULU

Danışman İngilizce Öğretmeni:Fatma ÖZMEN

6.SINIFLAR İKİNCİSİ

Furkan ÇİMEN

SERVET AKAYDIN ORTAOKULU

Danışman İngilizce Öğretmeni:Hülya DEMİR

6.SINIFLAR ÜÇÜNCÜSÜ

Damla KALANYUVA

BESİME ÖZDERİCİ ORTAOKULU

Danışman İngilizce Öğretmeni:Buket YÜCEL

     14 Nisan 2013 tarihinde, Kayseri’nin değişik okullarından 800’ün üzerinde beşinci ve altıncı sınıf öğrencileri 50’şer İngilizce soruyla yarıştılar. Bu aşama sonunda beşinci sınıflar bazında finale kalan okullar: BİLGE KAĞAN ORTAOKULU, KADİR HAS ORTAOKULU, FATMA MUSTAFA HASÇALIK ORTAOKULU, OSMAN DÜŞÜNGEL ORTAOKULU, HACI MUSTAFA BOYDAK ORTAOKULU, HACI MUSTAFA BOYDAK İMAM-HATİP ORTAOKULU, ŞÜKRÜ MALAZ ORTAOKULU, YAHYA KEMAL BEYATLI ORTAOKULU, OSMAN KAVUNCU ORTAOKULU, SÜMER ORTAOKULU, ŞEHİT AZİZ ÖZKAN ORTAOKULU, FATMA ZEHRA DÜLGEROĞLU ORTAOKULU oldu.

     Altıncı sınıflar bazında finale kalan okullar: TOKİ ŞEHİT LEVENT ÇETİNKAYA ORTAOKULU, BESİME ÖZDERİCİ ORTAOKULU, OSMAN DÜŞÜNGEL ORTAOKULU, KADİR HAS ORTAOKULU, REFİKA KÜÇÜKÇALIK ORTAOKULU, SERVET AKAYDIN ORTAOKULU, İZZET ÖKSÜZKAYA ORTAOKULU, ŞÜKRÜ MALAZ ORTAOKULU, HOCA YUSUF ERDEM ORTAOKULU, AHMET BALDÖKTÜ ORTAOKULU, HACI MUSTAFA BOYDAK ORTAOKULU oldu.

      15 Mayıs 2013 Çarşamba günü öğleden önce beşinci sınıf finalistleri arasında ve öğleden sonra da 6.sınıf finalistleri arasında  kıyasıya  çekişmeli, heyecanlı ve gayet zevkli geçen finalde, Özel Merve Koleji 6-G Sınıfı öğrencilerinden Abdullah Buğra TEMİZKAN’ın okuduğu İngilizce şiir ve 5-B Sınıfından Benay YILDIZ ile 6-A Sınıfından Merve Hatun ERDOĞAN’ın söyledikleri  İngilizce şarkılar final programına renk kattı.

     Yarışmalar sonunda, beşinci ve altıncı sınıf birinci, ikinci ve üçüncülerine ödülleri takdim edildi. Birincilere birer dijital fotoğraf makinesi, ikincilere birer bisiklet ve üçüncülere de birer MP4 müzikçalar hediye edildi. Ayrıca birinci olan öğrencilerin okullarına da birer dizüstü bilgisayar verildi. 

    Yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm öğrencileri tebrik ediyor, ilgilenen, destek ve moral veren, emeğini esirgemeyenlere ve programı izlemeye gelen herkese teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

                                ÖZEL SAFA  EĞİTİM KURUMLARI

                         MERVE  KOLEJİ  İNGİLİZCE  ZÜMRESİ


SE0 2013  ÖN ELEME  YAZILI  SINAVI  YAPILDI.

      Beş yıldır geleneksel olarak yapılmakta olan  SEO (SAFA ENGLISH OLYMPIAD) ön eleme yazılı sınavı 14 Nisan 2013 Pazar günü yapıldı. Olimpiyat için binin üzerinde başvuru oldu. Bu yazılı sınava 6. sınıflar  Safa Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan SAFA KOLEJİ’nde, 5. sınıflar ise MERVE KOLEJİ’nde girdiler. İngilizce olimpiyatına değişik okullardan katılan 5. ve 6. sınıf öğrencileri 50 adet İngilizce Olimpiyatı ön eleme sorularını cevaplandırmaya çalıştılar. Yazılı sınav sonuçları en geç 19 Nisan 2013 Cuma günü Merve Koleji internet sitesinde yayınlanacaktır. Çoktan seçmeli bu sınavda dereceye giren ilk 11 farklı okuldan birer öğrenci finale katılmaya hak kazanacaktır. Final 15 Mayıs 2013 Çarşamba günü MERVE KOLEJİ konferans salonunda yapılacaktır. 5. sınıf finali aynı gün saat 10:30’da, 6. sınıf finali aynı gün saat 13:30’da başlayacaktır. Finale kalan öğrenciler bilgisayar ortamında hazırlanmış, çoktan seçmeli 20 soruyla bilgi yarışması formatında  yarışacaklardır. 1., 2. ve 3. olan öğrencilere ödülleri final programı sonunda takdim edilecektir. Yoğun ilgi ve katılımınız için teşekkür ediyoruz ve tüm öğrencilere başarılar diliyoruz.

İNGİLİZCE  ZÜMRESİ 


ÖZEL MERVE ORTAOKULU İNGİLİZCE ZÜMRESİ YABANCI DİL EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI

  Sayın ziyaretçimiz,sayfamıza hoş geldiniz. İlginize teşekkür ediyoruz. Merve Koleji İngilizce Zümresinin amaçları, hedefleri ve zümre tarafından 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı içinde birinci dönem sonu itibariyle yapılan ve ikinci dönem yapılacak çalışmalar aşağıdadır. 

  Günümüzde bir yabancı dil olarak İngilizce öğrenmenin önemi bilinmektedir. Okulumuzda İngilizce öğretimi ciddi biçimde yapılmakta olup, öğrencilerimizin öğrenmekte oldukları yabancı dili anlayıp meramlarını da kolaylıkla anlatabilmelerini ve ayrıca okudukları seviyelerine uygun İngilizce metinleri anlayıp, bir konudaki duygu ve düşüncelerini yazabilmelerini sağlamak hedeflenmektedir. Dinleme-anlama, konuşma, okuma-anlama ve yazma olan bu dört temel beceri öğrencilerimizde sürekli geliştirilmektedir.  ’’Communicative Approach’’ (İletişimsel  Yaklaşım) metodu ağırlıklı, görsel-işitsel ders araç-gereçleri kullanmak suretiyle uygun tekniklerle öğrencilerimizin İngilizce birikimleri devamlı artırılmaktadır.

   Okulumuzda ‘’Kur Sistemi’’ne geçilmiştir. İngilizce dersi için öğrencilerin birikimlerini artırmaya yönelik yeterli kaynak kitaplar kullanılmakta ve bolca pratik yaptırılmaktadır. Devamlı yaprak testler çözdürülüp dönütleri alınmakta ve değerlendirilmektedir. Değişik yayınların yaprak test ve kaynaklarıyla değişik konu anlatım ve soru bankası kaynakları kullanılmaktadır. Günlük ödevler ve yaprak testler takip çizelgeleri tutulmak suretiyle devamlı kontrol edilmektedir. Deneme sınavlarının sonuçları bireysel olarak değerlendirilmektedir. İngilizce bilgi yarışmaları yapılmaktadır. Birinci Dönem, 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı 5., 6., 7. ve 8. Sınıflar İngilizce Bilgi yarışmaları yapılmıştır. Öğretmenler Günü için ’’My Teacher’’ konulu İngilizce şiir yarışması yapıldı. İngilizce dergi ve tatil kitapları hazırlanmaktadır. Uygun zamanlarda, andımızdan önce, dersi sevdirmek ve motivasyonu artırmak amacıyla  İngilizce sabah programları yapılmaktadır. Saat 16.00-17.00 arası, öğrencilerin İngilizce birikimlerini artırmak amacıyla  bireysel etüt programları ve hafta sonu yetiştirme kursu programı uygulanmaktadır. Okulumuzdan 33 Starters ve 41 Movers olmak üzere 5., 6. ve 7. Sınıflarımızdan toplam 74 öğrencimiz 16 Mart 2013 Cumartesi günü Cambridge Üniversitesinin düzenlemiş olduğu ve öğrencilerin İngilizce dinleme-anlama, konuşma, okuma-anlama ve yazma becerilerinin ölçüldüğü Uluslararası İngilizce ESOL Sınavlarına gireceklerdir. Öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Ayrıca 2. Dönem, kelime ve okuma yarışmalarımız olacaktır. İngilizce Zümresi tarafından dört yıldır başarıyla yapılmakta olan ve geleneksel hale gelen SEO (SAFA İNGİLİZCE OLİMPİYATI) bu yıl da yapılacaktır. Okulumuzun koridor panolarında ve sınıflardaki panolarda öğrencilerimiz tarafından yapılan ödevler, performans görevleri  sergilenmekte ve güncellenmektedir. İngilizce hikaye kitaplarından yararlanılmakta, akıllı tahta, projeksiyon ve internet bulunan dil dersliklerinde interaktif ders yapılmaktadır. Öğrenciler yabancı dil öğrenirken kendi öz kültürümüzden kopmamalarına da gerekli özen gösterilmektedir. Değerli velilerimizle işbirliğini de gayet önemli görmekteyiz ve onlardan aldığımız destek bizleri daha fazla motive etmektedir. Herkese şükranlarımızı sunuyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz... 

                                                      

MERVE  KOLEJİ  İNGİLİZCE  ZÜMRESİ

Nurihas Mah. Ülkü Sok. No: 10 Melikgazi (38030) KAYSERİ/TÜRKİYE
Tel : +90 ( 352 ) 225 40 90 / Faks : +90 ( 352 ) 225 64 88 / bilgi@ozelsafa.k12.tr
Tüm hakları saklıdır - web tasarım medyatör